وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به جایگاه طراحی صنعتی در نظام ملی نوآوری کشور و قوانین حمایتی از طراحی و طراحان صنعتی و بهره گیری از تجربیات سایر کشورها در این زمینه، اضافه کرد: یکی از الزامات توسعه بازار شرکت های دانش بنیان و فناور توجه به طراحی صنعتی و بسته بندی محصولات است که شرکت‌ها می توانند با طراحی یک محصول باکیفیت و بسته بندی مناسب فروش بیشتری در بازارهای داخلی و صادراتی را تجربه کنند. لذا در این راستا یکی از موضوعاتی که در سبد برنامه‌های توانمندسازی قرار گرفته خدمات طراحی صنعتی بوده است.

ایشان حمایت از طراحی صنعتی محصولات شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و اضافه کرد: خدمات مشاوره طراحی صنعتی و بسته‌بندی به صورت رایگان به شرکت‌ها ارائه می‌شود؛ همچنین اهمیت این موضوع در بازاریابی شرکت ها سبب شد تا 50 درصد از هزینه‌های طراحی صنعتی و بسته بندی محصولات تا سقف 20 میلیون تومان به شرکت های دانش بنیان و فناور از طرف معاونت علمی و فناوری به صورت تسهیلات بلاعوض ارائه شود.

او در نهایت یادآور شد: شرکت‌ها برای استفاده از خدمات توانمندسازی می‌توانند به سامانه توانمندسازی مرکز دانش بنیان به آدرسes.daneshbonyan.ir  مراجعه نمایند.

منبع: مرکز شرکت‌های دانش بنیان

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید