طراحی صنعتی دستگاه لیزرتراپی شرکت دانش بنیان “تجهیزات پزشکی اکسون” با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید.
شرکت دانش بنیان تجهیزات پزشکی اکسون (Exon) تیمی از متخصصین الکترونیک، مهندسی پزشکی، مکانیک، طراحی صنعتی، MBA ، فیزیوتراپی و گروهی از مشاوران پزشکی تشکیل شده است. این شرکت تجهیزات و دستگاههایی را در زمینه‌های آرایشی (پلاسمایی ، کربوکسیتراپی ، RF) ، فیزیوتراپی (Tecar ، موج شوک ، لیزر پرقدرت)، کووید 19 و … را تولید می‌کند.

طراحی صنعتی دستگاه لیزرتراپی

به تازگی طراحی صنعتی دستگاه لیزرتراپی این شرکت با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید. لیزرتراپی درمانی است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند، در نقطه درمان ساطع می‌کند. در فیزیوتراپی از لیزر جهت تسکین درد، تسریع بازسازی بافت و کاهش التهاب استفاده می‌شود. با استفاده از تکنولوژی لیزر تراپی پالسی می‌توان عمق نفوذ بیشتری ایجاد کرد. به این طریق درمان موثرتری که متمرکز بر نقطه درمان است بدون خطر سوختگی حاصل می‌شود. دستگاه پلانک (PLANCK) شرکت اکسون قابلیت ایجاد خروجی بصورت پالسی و همچنین پیوسته را دارا می‌باشد.

دستگاه لیزرتراپی

انواع لیزر در فیزیوتراپی

دو نوع لیزر در فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک نوع آن زیر 500 میلی وات است و لیزر تراپی کم توان (Low Level Laser Therapy: LLLT). مورد دیگر که بالای 500 میلی وات است، لیزر تراپی پر توان (High Power Laser Therapy) نامیده می­‌شود. در بیشتر درمان‌های مرتبط با مشکلات عصبی – عضلانی اسکلتی (Neuro-musculoskeletal) درمان موثر هنگامی حاصل می­‌شود که بیشترین انرژی از طریق فوتون‌ها منتقل شود.

حمایت از طراحی صنعتی دستگاه لیزرتراپی

طراحی صنعتی دستگاه لیزرتراپی جدید این شرکت توسط گروه طراحی صنعتی رامیز انجام شده که بخشی از هزینه آن توسط مرکز طراحی ایران و از منابع معاونت علمی و فناوری پرداخت گردید.

توانایی طراحی و تولید محصول شرکت اکسون

تجربه و دانش این شرکت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی این امکان را فراهم کرده که تا تجهیزات و دستگاه‌های باکیفیت و قیمت مناسبی را نسبت به رقبا تولید کنند. به‌عنوان مثال پس فراگیری بیماری کووید 19 به‌سرعت طراحی و ساخت 6 محصول در این شرکت انجام شد. تونل ضدعفونی کننده، ضد عفونی کننده UV برای محیط، ضد عفونی کننده UV دستی، دستگاه اتوماتیک ضد عفونی کننده دست، تب سنج لیزری، دستگاه کاور کفش حرارتی، سبد محصولات این شرکت در حوزه کووید 19 هستند. برخی ازین محصولات مانند تونل ضدعفونی کننده، صادرات خوبی هم داشته اند.

 

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید