طراحی صنعتی دستگاه میکرواسپکتروفوتومتر شرکت “نورفناوری تک‌پرتو نوران” با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید.

شرکت دانش بنیان نورفناوری تک ­پرتو نوران (تک ­نوران)، تولیدکننده محصولات دقیق و ارائه دهنده خدمات در حوزه میکروسکپی و طیف سنجی کاربردی، در سال 1398 با همت اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان متخصص و خبره در زمینه تخصصی اپتیک و فوتونیک تاسیس گردید.

تک نوران پیشرو در طراحی و ساخت دستگاه‌های دقیق میکروسکوپی و طیف‌سنجی کاربردی جهت اندازه گیری های دقیق می‌باشد. در سال 1400 طراحی صنعتی مجدد محصولات این شرکت توسط استودیو طراحی ایکاس با حمایت معاونت علمی و فناوری انجام گرفت.

با حمایت معاونت علمی و فناوری، طراحی صنعتی مجدد میکرواسپکتروفوتومتر شرکت ” نورفناوری تک‌پرتو نوران” انجام شد.

شرکت نورفناوری تک‌پرتو نوران - مرکز طراحی ایران
شرکت نورفناوری تک‌پرتو نوران – مرکز طراحی ایران

معرفی میکرو اسپکتروفوتومتر

 دستگاهی برای طیف‌گیری از نمونه‌های میکروسکوپی است. توانایی ثبت و تحلیل طیف‌های رامان، جذبی، بازتابی، فلورسانس و فوتولومینسانس از این دستگاه یک ابزار کامل و مقرون به صرفه ساخته است. علاوه بر همه این روش‌های طیف سنجی، میکرواسپکتروفوتومتر به سامانه تصویربرداری دیجیتال نیز مجهز است.

میکرواسپکتروفوتومتر ترکیبی از روش‌های مختلف طیف سنجی و تصویربرداری با بیشترین انطباق است. این دستگاه به آسانی می تواند برای بررسی نمونه های میکروسکوپی استفاده شود.

این دستگاه برای هر محقق و آزمایشگاهی ایده آل است چرا که با آن می توان به سادگی میان روش های مختلف طیف سنجی و میکروسکپی سوئیچ کرد و از صحت و تکرار پذیری داده ها اطمینان داشت.

مرکز طراحی ایران
ما را در اینستاگرام دنبال کنید