طراحی صنعتی در موفقیت کسب‌وکار اثر گذار است. حتما شما در کسب و کار خود متوجه رقابتی و پیچیده‌تر شدن بازار محصولتان شده‌اید.

نیاز مشتریان دائما در حال تغییر است و سطح آگاهی آن‌ها به محصولات مختلف نیز افزایش پیدا کرده است. فضای رقابتی کسب و کارها و افزایش آگاهی مشتریان، نحوه انتخاب آنها را نیز متغیر می‌دهد و شما به عنوان مالک یک کسب و کار نیازمند راه حلی مناسب جهت مواجهه با این چالش هستید.

طراحان صنعتی مجهز به تفکر طراحی هستند و دارای دانش تحقیق، مشاهده، مردم شناسی، ارگونومی، بازاریابی بوده و با اصول طراحی، مدل‌های تجاری و فرآیند های تولید آشنا هستند.

با بهره گیری از این مهارت‌ها طراحان صنعتی به شما کمک می کنند بر روی اهداف کسب و کار خود کار کنید، روی نیاز کاربر متمرکز شده و ارزش پیشنهادی مناسب را به او ارائه دهید. ایجاد مزیت رقابتی پایدار، برقراری ارتباط مناسب با مشتری، ایجاد هویت جذاب برای کسب و کار و توسعه کسب و کار، از اثرات مهم توجه به طراحی صنعتی در کسب و کارهاست.

طراحی صنعتی چیست و چگونه به شما در این فضای رقابتی کمک می کند؟

طراحی صنعتی یک فرآیند جامع توسعه محصول است که اغلب در بسیاری از جنبه های کسب و کار دخیل است. اگر به تاریخچه طراحی صنعتی نگاه کنیم، تا قرن گذشته زمانی‌که صحبت از طراحی صنعتی می شد صرفا به عنوان روشی برای جذاب‌تر کردن محصول در نظر گرفته می شد اما در حال حاضر به یک نوع تفکر طراحی و توسعه محصول تبدیل شده است.

یعنی یک فرآیند خلاقانه که سعی دارد نیازهای مصرف کننده را بهتر درک کند و آنها را برآورده سازد.

در دنیای تجارت امروز شرکت‌هایی عملکرد بهتری دارند که به طراحی صنعتی فراتر از طراحی محصول نگاه می کنند و از آن در جنبه های گوناگونی از کار خود استفاده می کنند.

طراحی صنعتی / مرکز طراحی ایران
طراحی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟ مرکز طراحی ایران

طراحی صنعتی باعث ایجاد مزیت رقابتی پایدار در کسب و کارتان می شود

یکی از دلایل اصلی شکست کسب و کارها عدم تناسب محصول با نیاز بازار است. صرف نظر از اینکه یک محصول یا خدمت خوب طراحی شده است یا خیر، اگر نیازی را برآورده نکند، هیچ کس هزینه آن را پرداخت نمی کند. از سوی دیگر، هیچ کارآفرینی، کسب و کاری را برای از دست دادن راه اندازی نمی‌‌‌کند.

طراحی صنعتی نه تنها به طراحی مناسب ظاهر محصول می پردازد، بلکه با استفاده از تحقیقات بازار، تحلیل کاربران و تحلیل فضای رقابتی، یک پیشنهاد استراتژیک را به شما ارائه می‌دهد تا محصول نهایی شما نوآورتر و سودآورتر شود و آن را از نقص‌هایی که می‌تواند بر تجربه کاربر تأثیر منفی بگذارد، دور می کند.

در واقع طراحی صنعتی کسب و کار شما را به یک کسب و کار پویا و طراحی محور تبدیل می کند و  همزمان با تغییر بازار، مشتریان را در مرکز طراحی خود قرار داده و نیازهای او را دائما می‌سنجد و برای دستیابی به حداکثر سود و استفاده از فرصت‌های تجاری برای کسب درآمد بیشتر، در کسب و کارتان تغییراتی ایجاد می‌کند.

از سویی دیگر همه منابعی را که برای بهبود کیفیت محصول می تواند استفاده شود شناسایی کرده و بدون تحمیل هزینه اضافی، محصول یا خدمت را توسعه می‌دهد تا بتوانید به راحتی آن را در بازار عرضه کنید و برای مدت طولانی تری در بازار ماندگار شوید.

طرلحی صنعتی
طراحی صنعتی چیست و چه اهمیتی دارد ؟ مرکز طراحی ایران

توسعه کسب و کار خود را با طراحی صنعتی تضمین کنید

در بازارهای رقابتی امروزی قطعا برای شما مهم است آیا مشتریان هر بار که از یک محصولتان استفاده می‌کنند، تجربه مثبتی دارند یا خیر ؟ فرم، تناسب و عملکرد عوامل مهمی هستند که در پاسخ دهی به این پرسش نقش دارند.

به همین دلیل نیاز است که شما از فرآیند طراحی صنعتی به طور کامل در چرخه عمر توسعه محصول استفاده کنید تا این عوامل متناسب با نیاز مشتری در هر مرحله از چرخه عمر محصول لحاظ شوند.

همچنین طراحی صنعتی با  بهره گیری از تفکر طراحی می تواند به کسب و کارتان کمک کند فرآیندهای جدید و نوآورانه را توسعه دهید یا با بهبود فرآیندها به افزایش بهره وری کمک کرده و در نتیجه منافع اقتصادی بیشتری را به دنبال داشته باشید.

کسب و کار پر سود حاصل یک طراحی خوب است

بر اساس گزارش مک کینزی که با مطالعه 300 شرکت در سراسر جهان انجام گرفته، کسب و کارهایی که از طراحی صنعتی استقبال می کنند در مدت پنج سال، 32 درصد درآمد بیشتر و 56 درصد بازده سهامداران بیشتری نسبت به رقبا داشتند.

بنابراین گزارش زمانی که طراحی صنعتی جزئی از کسب و کار شما شود به افزایش ارزش تجاری محصول، حضور رقابتی‌تر در بازار و رشد اقتصادی کسب و کار شما کمک خواهد کرد. البته باید توجه داشت هر چه بلوغ طراحی صنعتی در کسب و کار بالاتر باشد احتمال بیشتری دارد که نتیجه‌هایی مانند صرفه‌جویی در هزینه، افزایش درآمد و بهبود موقعیت بازار را به صورت چشم‌گیرتر مشاهده کنید.

بر اساس یک گزارش از شورای طراحی بریتانیا، طراحی می‌تواند فروش، سود، گردش مالی شرکت را به طور مستقیم و قابل توجهی بهبود دهد. در یک مطالعه آمده است که به ازای هر 100 پوندی که یک شرکت برای طراحی هزینه می‌کند، گردش مالی 225 پوند افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، میزان موفیقت کسب‌های که با همکاری شواری طراحی بریتانیا، کسب و کار طراحی محور خود را پیش بردند نسبت به سایر شرکتها، در بورس لندن بیش از 2 برابر بهتر عمل کرده‌اند.

تحقیقی دیگر شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد کسب و کارهایی که در طراحی صنعتی سرمایه گذاری می کنند، محصولات سودآورتری را راه اندازی می کنند و نشان می دهد این افزایش سود نه تنها از طریق افزایش فروش یا کاهش هزینه‌های تولید است بلکه با ارائه یک محصول طراحی شده خوب هزینه های تبلیغات نیز کاهش می‌یابد.

طراحی صنعتی
طراحی صنعتی چیست ؟ مرکز طراحی ایران

بنابراین می‌توان گفت طراحی باید بخش مهمی از استراتژی شما در راه‌اندازی و توسعه کسب و کارتان تلقی شود، زیرا می تواند هویت و تصویر کسب و کارتان را بهبود داده، فروش، گردش مالی، سود و بهره‌وری کسب و کارتان را افزایش دهد، رضایت مشتریان و ارتباط با مشتریان را بهبود بخشد.

همچنین می‌تواند به توسعه محصولات و خدمات جدید کمک کرده و به کسب و کارتان اجازه دهد که به بازارهای جدید دسترسی پیدا کنید. مرکز طراحی ایران ارائه دهنده خدمت طراحی صنعتی به شما عزیزان است، با ما در تماس باشید.

مرکز طراحی ایران متخصص در طراحی صنعتی و خدمات طراحی محصول
اینستاگرام مارا دنبال کنید.