Logo Iran Design Office Final-2گوچک

پرینتر سه بعدی فلزی Noura M120  

حوزه تجهیزات و ماشین الات صنعتی

رتبه اول حوزه تجهیزات و ماشین الات صنعتی - جشنواره طراحی صنعتی ایران 1401

پرینتر سه بعدی فلزی Noura M120 که با فناوری ذوب بستر پودر با لیزر (slm) کار می‌کند، یک ماشین کارا و انعطاف‌پذیر با بهره‌وری بالا است و برای تولید قطعات فلزی به صورت تکی یا انبوه با تعداد محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه در ابعاد کوچکتر از سایر دستگاه‌های خانواده M100 است که با حفظ قابلیت‌های فنی و با رویکرد تسهیل در حمل و نقل و جایگذاری طراحی شده است. از قابلیت‌های این دستگاه، تولید پروتز‌های پزشکی، ایمپلنت‌های دندانی، و قطعات صنعتی است. از این دستگاه برای مقاصد پژوهشی و تحقیقاتی نیز استفاده می‌شود. از مزایای این دستگاه می‌توان به سرعت بالای تولید و قابلیت تعویض ساده و سریع ماده اشاره نمود. همچنین این دستگاه مجهز به یک سیستم پیشرفته تصفیه گاز است که با کمک آن میزان مصرف گاز خنثی در حین عملیات تولید به‌ حداقل می‌رسد.

از ویژگی‌های این دستگاه قابلیت مانیتورینگ بستر پودر، کنترل فرایند از راه دور، و قابلیت نصب ماژول فیلتراسیون دائمی است. این دستگاه در دو مدل صنعتی و پزشکی ارائه شده است.

ویژگی‌های طرح ارائه شده: ارتقای هویت بصری، بهبود عملکرد محصول و بهینه سازی تعامل زیبایی شناسانه فرم و عملکرد فنی، مناسب سازی دستگاه با توجه به محیط کاربری