طراحی محصول اسکنر سه بعدی شرکت دانش سالار ایرانیان توسط استودیو زاویه و با حمایت معاونت علمی و فناوری انجام شده است.

اسکن سه بعدی بدن

آنالیز ساختار قامتی یکی از مهمترین موضوعات مهم در سلامت و ورزش است. ناهنجاری های ساختار قامتی علاوه بر اینکه سلامت جسمانی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، بر عملکرد ورزشی وی نیز موثر است. وجود ناهنجاری ها در ساختار اسکلتی بدن موجب بروز بیماری ها و جلوگیری از زندگی سالم می گردد. اسکنر سه بعدی بدن دستگاهی جهت بررسی تغییر حجم و اندازه ها و سنجش معیارهای سلامتی بدن در طول یک دوره تمرینی یا برنامه رژیمی است. این دستگاه همانند آینه ای سه بعدی در خدمت شما قرار می گیرد تا بتواند در هر لحظه بدن خود را ارزیابی کنید و تغییرات را بررسی کنید.

نحوه کار دستگاه

نحوه عملکرد این دستگاه به اینصورت است که با چرخیدن صفحه گردان دوربین سه بعدی از شخص تصویر برداری کرده و این تصویر سه بعدی در نرم افزار تجزیه و تحلیل می گردد.

طراحی

در این طراحی یکپارچه بودن سطح رویه فلزی دستگاه و ترکیب شیشه و فلز از مهمترین مسائل طراحی به شمار می رود. قرار گرفتن کیس کامپیوتر و نمایشگر لمسی درون دستگاه نیز از نقاط قوت طرح محسوب می گردد. رنگ سفید بدنه از کیفیت مناسبی برخوردار است و خم های صفحه گردان به دقت و ظرافت شکل گرفته است. چسباندن شیشه به فلز ،یکی از چالش های بزرگ تولید این دستگاه، به وسیله چسب های یو وی انجام شده است.

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید