مستند Abstract: the art of design

مستند Abstract (هنر طراحی) سریال مستندی به کارگردانیِ Scott Dadich درباره‌ی دیزاینر های مطرح دنیاست و در هر قسمت از این مستند به معرفی یکی از طراحان موفق پرداخته شده، و از دیدگاهی که به کار خود دارند صحبت می‌کنند.

فصل اول سریال Abstract: the art of Design در سال 2017 و فصل دوم در سال 2019 از تلوزیون اینترنتی نتفلیکس پخش شد، این سریال محصول کشور آمریکا و در ژانر مستند و پژوهشی می‌باشد؛ وبسایت IMDb به مستند Abstract امتیاز 8.3/10 IMDb داده است.

  • فصل اول این مستند سریال، در 8 قسمت تولید شده است و فصل دوم این سریال که در 4 قسمت تولید شده را می توانید در پلتفرم های ویدیوئی مثل فیلیمو ببینید که البته نیاز به اشتراک دارد.

در این مستند با زندگی دیزاینرهایی از قبیل: معمار، طراح محصول، طراح صحنه، طراح لباس، طراح خودرو، طراح کفش، تایپوگرافیست، طراح رابط کاربری نرم افزار اینستاگرام و… آشنا می‌شوید.
این مستند مناسب برای تمام سن ها می‌باشد و می‌توانید به صورت خانوادگی این سریال را تماشا کنید و شاید بعد از دیدن هر قسمت از این مستند بتوانید استعداد خودتان را بهتر بشناسید.

  • دیزاین مهارتی نه صرفا برای کار که مهارتی برای زندگی‌ است. «دیزاین» می‌تواند به مثابه تفکری برای خلق و بهبود، در زندگــی روزمره ما جاری بشود و گره بسیاری از مشکلات را باز کند؛
    امروزه دیزاین کاربردهایی بیش از قبل دارد، حوزه های مختلفی که با دیزاین و دیزاینر سرُکار دارن هر روز گسترش پیدا می‌کنند و شرکت ها هر روزه بیشتر به این موضوع پی می‌برند که حضور یک دیزاینر برای طراحی محصولشان چقدر اهمیت دارد.

مرکز طراحی ایران