رویدادهاطراحیطراحی صنعتیمعرفی برنامهنمایشگاه هانوآورانه ها

حضور فعال مرکز طراحی صنعتی ایران در نمایشگاه اینوتکس 2022

مرکز طراحی صنعتی ایران در یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس۲۰۲۲ که با حضور کلیه بازیگران و فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در اردیبهشت ماه 1401 در پارک علم و فناوری پردیس برگزار گردید، حضور یافت.

مرکز طراحی صنعتی ایران در یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس۲۰۲۲ که با حضور کلیه بازیگران و فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در اردیبهشت ماه 1401 در پارک علم و فناوری پردیس برگزار گردید، حضور یافت.

برگزاری جلسات تخصصی مشاوره طراحی صنعتی

مرکز طراحی صنعتی ایران با حضور در بخش پایون منتورشیپ نمایشگاه اینوتکس 2022 ، جلسات رایگان مشاوره طراحی صنعتی برای شرکت ­های حاضر در نمایشگاه برگزار کرد. در سال­های اخیر پایون منتور شیپ به یکی از بخش­ های پرطرفدار اینوتکس تبدیل شده است که فرصت دریافت مشاوره­ های تخصصی در تمامی حوزه­ های مرتبط با کسب و کار و توسعه محصولات فناورانه و خلاق را به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می­دهد.

خدمات و تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهت بهبود وضعیت طراحی صنعتی محصولاتِ شرکت­ های کوچک و متوسطِ استارتاپی، نوپا، خلاق، دانش­ بنیان و غیردانش بنیان تا صنایع و شرکت­های بزرگ صادراتی را شامل می­ شود. این خدمات از طریق مرکز طراحی صنعتی ایران در کریدور فناوری تا بازار به شرکت ­ها ارائه می­ شود.

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس۲۰۲۲ با حضور کلیه بازیگران و فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور در اردیبهشت ماه 1401 در پارک علم و فناوری پردیس برگزار گردید.

در این رویداد بیش از 400 استارت آپ، شرکت فناور و دانش بنیان، شتابدهنده و مرکز نوآوری، مراکز رشد و پارک­­ های علم و فناوری، سرمایه­ گذاران و مخترعین به معرفی جدیدترین محصولات و خدمات فناورانه خود به مشتریان و جامعه نوآوری کشور پرداختند.

این رویداد ملی بزرگترین رویداد نوآوری و فناوری کشور و بستری برای عرضه نوآوری، تبادل دانش و فناوری، مشارکت میان شرکت‌ها و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی است. آقای سعید خسروی (مدیرعامل استودیو طراحی متوتک) و آقای محمدرضا منصوری (موسس استودیو طراحی یاساچیم) به عنوان همکار و مشاوران مرکز طراحی صنعتی، با حضور در این رویداد 4 روزه، به فناوران، شرکت­ های بازدیدکننده و شرکت­ های مستقر در پارک علم و فناوری پردیس، مشاوره­ طراحی صنعتی ارائه کرده و به سوالات و چالش­ های طراحی و توسعه محصول آنان پاسخ دادند.

ایستگاه آینده فرصتی برای گفتگو از طراحی صنعتی و فناوری­ های آینده

یکی از رویدادهای­ جذاب نمایشگاه اینوتکس، بخش جانبی ایستگاه آینده (INOTEX Nextation) بود که با نگاهی به آینده­ی متأثر از فناوری‌های جدید در آن تلاش شد تا  فناوری ­های جدید در انقلاب صنعتی چهارم مورد پیش بینی و تحلیل قرار گیرند.

آقای مصطفی توحیدی­ فر، مدرس دانشگاه و مدیرعامل شرکت طراحی والا، که به عنوان مشاور و منتور با مرکز طراحی همکاری می­ کنند، در ایستگاه آینده، به ایراد سخنرانی با عنوان «ارزش آفرینی طراحی و تجربه کاربری، در صنایع نسل چهارم انقلاب صنعتی» پرداخت. ایشان در این سخنرانی، به بحث در مورد ساز وکارها و آینده­ هوشمندسازی و تجارب کاربری، در تمام ابعاد زندگی انسانی پرداختند.

ارزش افزوده طراحی صنعتی برای محصولات صادراتی

برگزاری نشست­ های تخصصی با موضوع حکمرانی نوآوری و فناوری (G-forum) بخش دیگری از نمایشگاه اینوتکس 2022 بوده و عرصه­ ای برای گفتگو و تعامل درباره سیاست­گذاری در حوزه علم و فناوری، با همکاری اندیشکده ­ها، کارشناسان خبره و سیاست گذاران و صاحب نظران کشور و فعالان بخش خصوصی و دولتی برگزار شد.

آقایان دکتر رضا اسدی فرد رئیس مرکز شرکت­ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و دکتر عماد احمدوند، مدیرعامل کریدور فناوری تا بازار، در اولین روز برگزاری رویداد G-forum در قالب پنلی کوتاه و تاثیرگذار به ضعف­ های شرکت­های دانش­ بنیان در حوزه صادرات و چالش‌های صادرات تکنولوژی پرداختند. محورهای بحث: الزامات فنی برای موفقیت در صادرات شامل، اثبات عملکرد فنی محصولات با دریافت تاییدیه های معتبر بین المللی، اخذ مجوزهای شناخته شده­ ای از جمله استاندارد CE، ارتقای طراحی صنعتی محصولات، تفاوت­ های بازاریابی محصولات دانش بنیان با محصولات متعارف، و الزامات استفاده از نیروی انسانی متخصص و …. بود.

همکاری­ های شکل گرفته در بستر نمایشگاه اینوتکس

در نمایشگاه اینوتکس با هدف ترویج و توسعه گفتمان طراحی صنعتی، رایزنی­ هایی در قالب جلسات متعدد با مدیر خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه، دبیرخانه دائم نمایشگاه اینوتکس، کارخانه نوآوری های وی، مرکز شتابدهی نوآوری  و همچنین مدیرکل ترویج و توسعه خوشه­ های نوآوری پارک فناوری پردیس، مرکز نوآوری یاس و شتابدهنده سیمرغ، فن بازار ملی ایران، مرکز سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران (I CAN) و شرکت افق پژوهش نیکان انجام شد. همچنین وضعیت طراحی صنعتی شرکت ­های حاضر در نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت و زمینه آشنایی بیشتر فعالان اکوسیستم نوآوری با خدمات مرکز طراحی صنعتی فراهم گردید.

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا