خدمات پرینت 3 بعدینمونه همکاری شرکت‌ها با مرکز طراحی ایران

طراحی محصول بایو پرینتر آبتین II

طراحی جدید بایو پرینتر آبتین II شرکت "آبتین طب فن آور" با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید.

با حمایت معاونت علمی انجام شد: طراحی محصول بایو پرینتر آبتین II

طراحی جدید محصول بایو پرینتر آبتین II شرکت “آبتین طب فن آور” با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید. این محصول پرینتر مواد پلیمری و سرامیکی (حتی با ویسکوزیته بالا)، بدون نیاز به منبع هوای فشرده و ایده‌آل‌ترین روش برای تولید داربست های مهندسی بافت است. این بایو پرینتر قابلیت پرینت همزمان ماده و سلول را داراست. پلتفورم آبتین II با ابعاد 33 در 33 سانت دارای طراحی رومیزی و مینیاتوری است که به آن امکان استفاده در زیر هود بیولوژیک و در شرایط استریل را می‌دهد. پرینتر آبتین II دارای سیستم اتصال عمومی است که امکان اضافه شدن انواع ماژول‌ها به آن فراهم شده است. این تغییر ماژول بدون نیاز به استفاده از هرگونه ابزار خاصی قابل انجام می‌پذیرد. تاکنون 4 ماژول برای این بایو پرینتر طراحی و عرضه شده است.

طراحی محصول بایو پرینتر آبتین II توسط استودیو ایکاس انجام شده که معاونت علمی و فناوری نیمی از این هزینه آن‌را پرداخت کرده است.

 

مرکز طراحی ایران 
اینستاگرام ما را دنبال کنید

مشاهده بیشتر

مهدی آل‌احمد

ما برنامه‌های حمایتی متنوعی از شرکت‌های دانش بنیان داشتیم و داریم، که یکی ازین تسهیلات، بازپرداخت بخشی از هزینه اجرای طراحی صنعتی است. اولین تجربه های ما در این مورد به سال 1388 بر میگرده که با طراحی مجدد چند محصول، شرکتها توانستن در بازار خارجی موفقیت خوبی کسب کنند. بعدها با مطالعه کتاب خودباوری در خلاقیت دیوید کلی، نگاهمون به طراحی صنعتی تغییر کرد! و مطالعات عمیقتری در سیاست‌های طراحی کشورها هم انجام دادیم. با شرکتهای ایرانی که تیم طراحی داشتن گپ و گفت زدیم، تجربه های شکست و موفیقت توسعه محصولات را بررسی کردیم و ... خروجی همه این سالها فعالیت شد: مرکز طراحی ایران و امیدواریم با کمک همه دوستان خوبی مثل شما بتونیم نقش کوچکی در توسعه اکوسیستم نواوری و فناوری کشور ایفا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا