طراحی صنعتینمونه همکاری شرکت‌ها با مرکز طراحی ایران

طراحی صنعتی دستگاه میکرواسپکتروفوتومتر تک ­نوران

طراحی صنعتی دستگاه میکرواسپکتروفوتومتر شرکت “نورفناوری تک‌پرتو نوران” با حمایت معاونت علمی و فناوری به سرانجام رسید.

شرکت دانش بنیان نورفناوری تک ­پرتو نوران (تک ­نوران)، تولیدکننده محصولات دقیق و ارائه دهنده خدمات در حوزه میکروسکپی و طیف سنجی کاربردی، در سال 1398 با همت اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان متخصص و خبره در زمینه تخصصی اپتیک و فوتونیک تاسیس گردید.

تک نوران پیشرو در طراحی و ساخت دستگاه‌های دقیق میکروسکوپی و طیف‌سنجی کاربردی جهت اندازه گیری های دقیق می‌باشد. در سال 1400 طراحی صنعتی مجدد محصولات این شرکت با حمایت معاونت علمی و فناوری انجام گرفت.

با حمایت معاونت علمی و فناوری، طراحی صنعتی مجدد میکرواسپکتروفوتومتر شرکت ” نورفناوری تک‌پرتو نوران” انجام شد.

شرکت نورفناوری تک‌پرتو نوران - مرکز طراحی ایران
شرکت نورفناوری تک‌پرتو نوران – مرکز طراحی ایران

معرفی میکرو اسپکتروفوتومتر

 دستگاهی برای طیف‌گیری از نمونه‌های میکروسکوپی است. توانایی ثبت و تحلیل طیف‌های رامان، جذبی، بازتابی، فلورسانس و فوتولومینسانس از این دستگاه یک ابزار کامل و مقرون به صرفه ساخته است. علاوه بر همه این روش‌های طیف سنجی، میکرواسپکتروفوتومتر به سامانه تصویربرداری دیجیتال نیز مجهز است.

میکرواسپکتروفوتومتر ترکیبی از روش‌های مختلف طیف سنجی و تصویربرداری با بیشترین انطباق است. این دستگاه به آسانی می تواند برای بررسی نمونه های میکروسکوپی استفاده شود.

این دستگاه برای هر محقق و آزمایشگاهی ایده آل است چرا که با آن می توان به سادگی میان روش های مختلف طیف سنجی و میکروسکپی سوئیچ کرد و از صحت و تکرار پذیری داده ها اطمینان داشت.

ما را در اینستاگرام مرکز طراحی ایران دنبال کنید.

مرکز طراحی صنعتی ایران

مشاهده بیشتر

مهدی آل‌احمد

ما برنامه‌های حمایتی متنوعی از شرکت‌های دانش بنیان داشتیم و داریم، که یکی ازین تسهیلات، بازپرداخت بخشی از هزینه اجرای طراحی صنعتی است. اولین تجربه های ما در این مورد به سال 1388 بر میگرده که با طراحی مجدد چند محصول، شرکتها توانستن در بازار خارجی موفقیت خوبی کسب کنند. بعدها با مطالعه کتاب خودباوری در خلاقیت دیوید کلی، نگاهمون به طراحی صنعتی تغییر کرد! و مطالعات عمیقتری در سیاست‌های طراحی کشورها هم انجام دادیم. با شرکتهای ایرانی که تیم طراحی داشتن گپ و گفت زدیم، تجربه های شکست و موفیقت توسعه محصولات را بررسی کردیم و ... خروجی همه این سالها فعالیت شد: مرکز طراحی ایران و امیدواریم با کمک همه دوستان خوبی مثل شما بتونیم نقش کوچکی در توسعه اکوسیستم نواوری و فناوری کشور ایفا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا