نمونه همکاری شرکت‌ها با مرکز طراحی ایران

طراحی صنعتی کنترل کننده ویلچر های برقی

طراحی محصول آرتک و مینی آرتک با حمایت معاونت علمی و فناوری

طراحی محصول آرتک و مینی آرتک شرکت توسعه فناوری هوشمند میکائیل با حمایت معاونت علمی و فناوری به انجام رسید.

معرفی محصول

“آرتک” و “مینی آرتک” نام دو جویستیک پیشرفته و معمولی شرکت توسعه فناوری هوشمند میکائیل است که کاربرد اصلی آن در کنترل و درایو ویلچر های برقی می باشد. این محصولات، ویلچر های معمولی که فقط توانایی حرکت دارند تا ویلچر های پیشرفته که دارای جک های جانب، سنسورهای مختلف، تله مدیسین و… هستند را پوشش می دهد.

چالش ها و ویژگی های طراحی صنعتی

طراحی سیستم کنترل “مینی آرتِک” به صورت دو قسمتی (جوی استیک و درایور) انجام شده است.این طراحی کمک می کند حداکثر توان به موتورها منتقل شود.همچنین طراحی جوی استیک بسیار فشرده و کم حجم، این کنترلر را به گزینه ای ایده آل برای ویلچر هایی که فقط حرکتی (بدون جک های جانبی) هستند مبدل کرده است.
در “مینی آرتِک”امکان تغییر شتاب حرکتی و همچنین الگوریتم های حرکتی فراهم شده است، این موضوع کمک می کند تا کاربر احساس خوشایندی از حرکت ویلچر برقی خود داشته باشد.
در ساخت قالب این محصولات دو چالش ویژه وجود دارد؛

1. طراحی بسیار ظریف و در عین حال محکم: این دو محصول روی بدنه اصلی ویلچر قرار می گیرند و لازم است طراحی ظریف و چشم نوازی داشته باشند، در عین حال به علت احتمال بالای برخورد آن ها با دیوار و سطوح، حین حرکت می بایست درون آن ها به کمک صفحاتی تقویت شود. این موضوع در کنار کوچک بودن فضای داخلی چالش ویژه ای برای طراح به شمار می رود.

2. قرار گرفتن اهرم جویستیک داخل بدنه: با توجه به اینکه اهرم جویستیک قسمتی از محصول می باشد که دائما توسط کاربر در حال استفاده و جابجایی است، لازم است رزوه های برنجی بسیار محکم در قالب قرار گیرد تا اهرم به آن پیچ شود.این قسمت از دستگاه با توجه به زاویه و ناحیه تزریق پلاستیک یکی دیگر از مشکلات طراحی است.

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا