هم زمان با برگزاری پنجمین همایش و نمایشگاه بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری که در آن بخشی از سازمان ها و شرکت های صنعتی مرتبط نیز حضور دارند، برای ارتقای محصولات، خدمات و فرهنگ سازی ایمنی و همچنین ارتباط دانشگاه با صنعت فرصتی محقق گردیده تا در قالب مسابقۀ طراحی بتوان از ایده ها و طرح های برتر در این همایش رونمایی کرد. نمایشگاه و همایش در “هتل المپیک تهران در بازۀ زمانی 20 الی 22 تیرماه برگزار خواهد شد.

مسابقه بصورت رقابت پایلوت (اولیه) بین تمامی گروه ها برگزار و توسط اساتید و متخصصین حوزۀ آتش نشانی و ایمنی داوری خواهد شد. به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد. طرح های برگزیده با همکاری متخصصین سازمان آتش نشانی مورد توسعه نهایی قرار داده شده و در روزهای همایش با پرزانتۀ درخور، مدلسازی کامپیوتری و ماکت یا پروتوتایپ به نمایش گذاشته خواهد شد.

مسابقه طراحی محصول در حوزه ایمنی و آتش نشانی

علاقه مندان به شرکت در این رقابت می توانند در قالب گروه های 2 الی 4 نفره با ارسال ایمیلی، حاوی:
مشخصات نفرات گروه [نام، نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، ترم تحصیلی کنونی، پروژه های گذرانده شده مقطع کارشناسی و شماره تماس] به آدرس:
sh_javadi96@alumni.iust.ac.ir
توسط سرگروه اعلام آمادگی کنند.

متعاقبا زمان بازدید از مقرهای آتش نشانی هماهنگ شده برای مشاهدات، تحقیق میدانی، جمع آوری اطلاعات و شناخت از معضلات و نیازمندی های حوزۀ ایمنی و آتش نشانی، همچنین زمان آغاز، محل برگزاری مسابقه (حضوری/ داخل دانشکده و یا غیرحضوری/ ارسال طرح به آدرس اینترنتی) و مهلت ارسال آثار طراحی در قالب تعیین شده اعلام خواهد شد. مهلت تخمینی فعلی ارسال آثار تا 10 تیرماه لحاظ شده که زمان قطعی نیز اطلاع داده خواهد شد.

محورهای طراحی

(جزئیات محورها در آدرس لینک https://www.nfus.ir/fa به تفصیل موجود است.)

  •  محور اول : آتش سوزی و حوادث شهری، صنعتی
  • محور دوم : ارتقاء فرهنگ ایمنی شهروندان و سلامت آتش نشانی
  • محور سوم : مهندسی آتش و فناوری
  • محور چهارم : محیط زیست و انرژی
  • محور ویژه : كاربرد فناوري هاي نوين در خودروها و تجهيزات آتش نشان

همایش آتش نشانی و ایمنی شهری

منبع خبر: انجمن علمی طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید