:::::::::::

حضور مرکز طراحی ایران در نمایشگاه ایران هلث 1402

نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی ایران هلث (Iran Health) ، سالانه در حوزه سلامت با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.

بر اساس تفاهم نامه کریدور صادرات با مرکز طراحی صنعتی معاونت علمی، کلیه شرکت های حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه ایران هلث می توانند برای طراحی نمونه نمایشگاهی (دمو)، طراحی محصول و طراحی استایل و ظاهر محصولات خود از مشاوره ها و خدمات مرکز طراحی صنعتی ایران استفاده نمایند.

این نمایشگاه که امسال از تاریخ 6 الی 9 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد، میزبان شرکت ها و فناوران حوزه سلامت و بهداشت است و فرصت کم نظیری برای تعامل فعالان حوزه بهداشت و درمان می باشد.

بازار بزرگ فروش محصولات فناورانه در حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و تجارت در حوزه بهداشت و سلامت، یکی از رقابتی ترین و سودآور ترین بازارها در دنیا می باشد. از این رو ورود به این بازار و بقا و توسعه آن امری است که نیازمند هوشمندی و پیروی از الزامات این حوزه نیز می باشد.

در گذشته طراحی تجهیزات پزشکی همواره در تمامی مراحل با همکاری مهندسان، تکنسین ها و پزشکان انجام می شد و نقش طراحی صنعتی در این زمینه کمرنگ بود. امروزه نقش طراحی صنعتی در طراحی این دستگاه ها به طور فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته است. نقش طراحی صنعتی در طراحی تجهیزات پزشکی در زمینه های متعددی نظیر ایمنی، سهولت استفاده، ارتقا عملکرد، بهبود شرایط تعمیر دستگاه و زیبایی قابل بررسی است.

بهبود کیفیت زندگی، از طریق محصولات نوآورانه، نتیجه یک هم افزایی در بین متخصصان مهندسی پزشکی و طراحی صنعتی خواهد بود، به هر میزان که طراح محصول، کاربری که با محصول تعامل خواهد داشت را بهتر بشناسد (در کنار پشتیبانی ارگونومی و روانشناسی) ایده های خلاقانه و بهتری را ارائه و تصمیمات بهتری را در این زمینه اتخاذ خواهد نمود. انجام فرآیند طراحی تجهیزات پزشکی یکی از الزامات رقابت پذیری محصولات فناورانه کشورمان در سطح جهانی می باشد. نتایج اقتصادی این امر برای سایر حوزه های صنعتی و تامین کتندگان زنجیره های تولید نیز ارزشمند بوده و موقعیت جهانی کشورمان را هم بهبود خواهد بخشید.

بر همین اساس مرکز طراحی صنعتی ایران بر آن شده است تا با حضور در نمایشگاه ایران هلث و ارتباط با شرکت های تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی با تاکید بر اهمیت طراحی محصول و طراحی بسته بندی، ارائه مشاوره های تخصصی، معرفی حمایت های این مرکز و معرفی طراحان موفق در این حوزه، پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان باشد.

حضور مرکز طراحی صنعتی ایران در نمایشگاه ایران هلث

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید