اخبار

تسهیلات پنجاه درصدی طراحی صنعتی و بسته‌بندی به دانش‌بنیان‌ها تعلق گرفت

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حمایت و توسعه شرکت های دانش‌بنیان خدمات مختلفی را به این شرکت‌ها ارائه می‌دهد. یکی از این حمایت‌ها خدمات توانمندسازی است که براساس بند 2 ماده 51 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به جایگاه طراحی صنعتی در نظام ملی نوآوری کشور و قوانین حمایتی از طراحی و طراحان صنعتی و بهره گیری از تجربیات سایر کشورها در این زمینه، اضافه کرد: یکی از الزامات توسعه بازار شرکت های دانش بنیان و فناور توجه به طراحی صنعتی و بسته بندی محصولات است که شرکت‌ها می توانند با طراحی یک محصول باکیفیت و بسته بندی مناسب فروش بیشتری در بازارهای داخلی و صادراتی را تجربه کنند. لذا در این راستا یکی از موضوعاتی که در سبد برنامه‌های توانمندسازی قرار گرفته خدمات طراحی صنعتی بوده است.

ایشان حمایت از طراحی صنعتی محصولات شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و اضافه کرد: خدمات مشاوره طراحی صنعتی و بسته‌بندی به صورت رایگان به شرکت‌ها ارائه می‌شود؛ همچنین اهمیت این موضوع در بازاریابی شرکت ها سبب شد تا 50 درصد از هزینه‌های طراحی صنعتی و بسته بندی محصولات تا سقف 20 میلیون تومان به شرکت های دانش بنیان و فناور از طرف معاونت علمی و فناوری به صورت تسهیلات بلاعوض ارائه شود.

او در نهایت یادآور شد: شرکت‌ها برای استفاده از خدمات توانمندسازی می‌توانند به سامانه توانمندسازی مرکز دانش بنیان به آدرسes.daneshbonyan.ir  مراجعه نمایند.

منبع: مرکز شرکت‌های دانش بنیان

مرکز طراحی ایران
اینستاگرام ما را دنبال کنید

مشاهده بیشتر

مهدی آل‌احمد

ما برنامه‌های حمایتی متنوعی از شرکت‌های دانش بنیان داشتیم و داریم، که یکی ازین تسهیلات، بازپرداخت بخشی از هزینه اجرای طراحی صنعتی است. اولین تجربه های ما در این مورد به سال 1388 بر میگرده که با طراحی مجدد چند محصول، شرکتها توانستن در بازار خارجی موفقیت خوبی کسب کنند. بعدها با مطالعه کتاب خودباوری در خلاقیت دیوید کلی، نگاهمون به طراحی صنعتی تغییر کرد! و مطالعات عمیقتری در سیاست‌های طراحی کشورها هم انجام دادیم. با شرکتهای ایرانی که تیم طراحی داشتن گپ و گفت زدیم، تجربه های شکست و موفیقت توسعه محصولات را بررسی کردیم و ... خروجی همه این سالها فعالیت شد: مرکز طراحی ایران و امیدواریم با کمک همه دوستان خوبی مثل شما بتونیم نقش کوچکی در توسعه اکوسیستم نواوری و فناوری کشور ایفا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا