نورپردازی هم هنر و هم علم است و یکی از مهمترین عناصر طراحی است. جایزه طراحی نورپردازی LIT برای قدردانی از تلاش طراحان با استعداد بین المللی محصولات نورپردازی و طراحان نورپردازی و برای تجلیل از خلاقیت و نوآوری در زمینه محصولات و برنامه های روشنایی ایجاد شده است.

این رقابت در سال 2021 بیش از 500 اثر ارسالی از 33 کشور دریافت کرد که از برندگان آن دوره می­توان به الفتریا دکو و همکارانش برای نورپردازی جدید آکروپولیس آتن و بناهای تاریخی، Expolight مستقر در اوکراین برای نورپردازی مرکز تجاری مدیسون و کار تیمی SPEIRS MAJOR  و LEOX برای پروژه Tianan 1000 Trees در Tianan چین اشاره کرد. شرکت‌های محصولات روشنایی مانند CENTRSVET، A-Light و Delta Light نیز در این دوره جوایزی دریافت کردند.

هیئت داوران در سال 2022 متشکل از 35 طراح باتجربه، کارشناسان نورپردازی، دانشگاهیان و نمایندگان رسانه ها است که برندگان هر بخش را در نوامبر 2022 انتخاب خواهند کرد. هیئت داوران گذشته شامل اورلاندو مارکز و تیاگو گایا از مجله L+D، یاه لی تو، مدیر Light Collab در سنگاپور ، سالی استوری، مدیر خلاق در John Cullen Lighting و مارتین کلاسن در Klaasen Lighting Design and Lighting Design of Things  بوده است.

شرکت در رقابت جایزه طراحی LIT برای تمامی افراد بالای 18 سال آزاد است و ورودی‌های حرفه‌ای در مقایسه با سایر متخصصان و ورودی‌های دانشجویی در مقایسه با سایر دانشجویان مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

ثبت نام برای این رقابت تا 22 اکتبر 2022 در سایت https://litawards.com انجام می شود. کسانی که قبل از 24 آوریل 2022 ثبت نام کنند از 10٪ تخفیف زود هنگام برخوردار خواهند شد.

 

فراخوان جایزه طراحی نورپردازی